Nad oczkiem

Integralną częścią ogrodu jest oczko wodne  gdzie panuje królestwo traw.

To głodomory , nie które już kilka lat ze mną.119_9015119_9016

119_9017

Front oczka to podest na którym stoją trawy w donicach.

Wydmuchrzyca piaskowa trawa pokroju szczelistego, barwy niebieskiej, idealnie nadaje się do donic, rozrasta się kłączem, dlatego najlepiej posadzić ją w donicy, mamy pewność że nie rozrośnie się po całym ogrodzie.

119_9009

Kolejną trawą, która szybko się rozrasta i gości na moim podeście w donicy to Panicum Rehbraun (proso).  To wieloletnia trawa kępkowa o sztywnych szerokich liściach koloru zielonego z czerwieniącymi się wierzchołkami. Niesamowicie przebarwia się jesienią robiąc niesamowite wrażenie. Kwitnie końcem sierpnia, tworząc chmurę koloru bordowego.

119_9011

Razem 119_9010

W drewnianej donicy , przed podestem posadzona jest rozplenica odmiana Villosum nazywana przeze mnie króliczym  ogonkiem . Przez swoje kwitnienie. Żeby mieć pewność że przezimuje najlepiej wsadzać do donic, a jesienią wykopać i przechować w pomieszczeniu . Druga opcja to okryć ją na zimę . Ja stosuje to i to część mam w donicy, a tą akurat okrywam agrowłókniną i daję sobie doskonale radę, na dworze później startuje, ale szybko dogania pozostałe .

119_9022

Autor: STANISŁAW HECHT

Nazywam się Stanisław . Moja przygoda z trawami zaczęła się kilkanaście lat temu . Od tamtego czasu pogłębiam swoją wiedzę i kolekcje tych pięknych roślin w swoim ogrodzie. Jeszcze do nie dawna wszyscy na słowo trawa ozdobna reagowali uśmiechem (różne skojarzenia), to tylko dawało mi większą motywacje do tego żeby pokazać że warto na nie stawiać chcąc mieć piękny ogród. No i się doczekałem , dziś jestem właścicielem szkółki traw ozdobnych , gdzie stawiamy na jakość, różnorodność i pełen profesjonalizm. Mogę powiedzieć ,że dziś jestem "ojcem ;) " wielu rabat z trawami gdyż wiele osób chcących mieć te rośliny w swoim ogrodzie pyta mnie co gdzie i jak posadzić. Kolejnym krokiem który zrobiłem aby docierać i " zarażać " swoją pasją innych postanowiłem stworzyć tego właśnie bloga , gdzie będę chciał pokazać że warto stawiać na te rośliny. ........................................................ZAPRASZAM................................................

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *