Rozplenica Hameln jedna z ciekawszych traw szczególnie dla początkujących

Penisetum Hameln (piórkówka Hameln) przepięknie ozdobi każdy ogród . Szybko sie rozrasta i w 100% mrozoodporna.

Troche o tej trawie :

– wymagania: preferuje miejsca słoneczne wtedy lepiej kwitnie.

– nawozić wczesną wiosną zaraz po obcięciu suchych liści (na zimę” idzie” w stan wegetacji) drugi raz nawieśc w połowie sierpnia .Jest trawą kepkową , która przepięknie kwitnie juz końcem lipca . Kwitnienie przypomina wyglądem puszyste podłużne pąponiki koloru początkowo białego gdzie z czasem zmienia się w odcień różowega a końcowy klor to szarobrunatny. Jesienią liście przebarwiają sie od pomarańczowego po rudy beżówy.

-zastosowanie : idealnie nadaje się do kompozycji z innymi trawami , innymi roślinami , jako solider w małych ogrodach , na tarasy do donic.

foto3aa foto11

Autor: STANISŁAW HECHT

Nazywam się Stanisław . Moja przygoda z trawami zaczęła się kilkanaście lat temu . Od tamtego czasu pogłębiam swoją wiedzę i kolekcje tych pięknych roślin w swoim ogrodzie. Jeszcze do nie dawna wszyscy na słowo trawa ozdobna reagowali uśmiechem (różne skojarzenia), to tylko dawało mi większą motywacje do tego żeby pokazać że warto na nie stawiać chcąc mieć piękny ogród. No i się doczekałem , dziś jestem właścicielem szkółki traw ozdobnych , gdzie stawiamy na jakość, różnorodność i pełen profesjonalizm. Mogę powiedzieć ,że dziś jestem "ojcem ;) " wielu rabat z trawami gdyż wiele osób chcących mieć te rośliny w swoim ogrodzie pyta mnie co gdzie i jak posadzić. Kolejnym krokiem który zrobiłem aby docierać i " zarażać " swoją pasją innych postanowiłem stworzyć tego właśnie bloga , gdzie będę chciał pokazać że warto stawiać na te rośliny. ........................................................ZAPRASZAM................................................

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *